Aanpak overgewicht kinderen

Op deze pagina vindt u meer informatie over de aanpak van overgewicht en obesitas bij kinderen. Kind naar Gezonder Gewicht richt zich op de uitvoering en implementatie van zorg voor kinderen met overgewicht of obesitas, terwijl Care for Obesity de wetenschappelijke en ontwikkelingskant verzorgt. Beide werken nauw samen, evenals het PON.

Samenwerking

Het PON werkt samen met verschillende partijen om de zorg voor mensen met overgewicht en obesitas te verbeteren. Voor een overzicht van alle samenwerkende partijen, zie de samenwerking pagina.

C4O

Care for Obesity (C4O) aan de Vrije Universiteit Amsterdam richt zich op het verbeteren van zorg en ondersteuning voor kinderen (0-19 jaar) met overgewicht of obesitas. Het project bevordert de fysieke gezondheid, kwaliteit van leven en maatschappelijke participatie van deze kinderen door wetenschappelijk onderzoek te combineren met beleid en praktijk. C4O streeft naar toegankelijke, passende en betaalbare zorg voor alle kinderen met overgewicht en obesitas en hun ouders.
Meer informatie op de website van Care for Obesity.

KnGG

De aanpak Kind naar Gezonder Gewicht van JOGG richt zich op passende zorg voor kinderen met overgewicht of obesitas, met een focus op de behandeling, oorzaken en de verbinding tussen zorg- en sociaal domein. De centrale zorgverlener, zoals een jeugdverpleegkundige of wijkprofessional, bouwt een vertrouwensband op met het gezin, brengt de situatie in kaart en betrekt de juiste professionals. Het doel is om de zelfredzaamheid van het gezin te versterken en duurzaam te werken aan de gezondheid en kwaliteit van leven van het kind. De aanpak is beschreven in het ‘Landelijk model ketenaanpak voor kinderen met overgewicht en obesitas’ (VU/Care for Obesity, 2018).
Meer informatie is te vinden op Kind naar Gezonder Gewicht