Wilt u op de hoogte blijven van de laatste ontwikkelingen?

Ja, ik wil mij aanmelden!

Samen verder: netwerkaanpak succesvol bij aanpak van overgewicht in Den Bosch

Terug

Uit onderzoek op het Jeroen Bosch Ziekenhuis-leefstijlloket bleek dat de ervaren Positieve Gezondheid (PG) tussen de eerste en laatste afspraak was gestegen. Hierbij maakte het niet uit of iemand binnenkwam met een lage ofhoge ervaren Positieve Gezondheid. Dit wijst op universele effectiviteit van Positieve Gezondheid-benadering en de netwerkaanpak.

De gemeente ‘s-Hertogenbosch werkt samen met het PON, het Jeroen Bosch Ziekenhuis, Jeroen Bosch Huisartsen, Leefstijlcoaching Den Bosch en de GGD Hart voor Brabant en veel verschillende netwerkpartners aan de netwerkaanpak volwassenen met overgewicht. Ze nemen ook deel aan de Learning Community. Het onderzoek werd uitgevoerd door Lenny Nahar – van Venrooij en Fleur van Meurs.

De uitrol hiervan gebeurt in de vorm van een leefstijlloket. De specialisten en huisartsen verwijzen mensen met overgewicht daaraan gerelateerde gezondheidsklachten of ziektelast door naar dit loket, dat op meerdere locaties in de regio beschikbaar is.

De Centrale Zorgcoordinator (een verpleegkundige werkzaam bij het leefstijlloket) brengt dan in een uitgebreid gesprek iemands medische voorgeschiedenis, een aantal mogelijke oorzaken voor overgewicht en relevante persoonlijke omstandigheden in kaart om zicht te krijgen op de onderliggende factoren.

𝗟𝗲𝗲𝗳𝘀𝘁𝗶𝗷𝗹𝗹𝗼𝗸𝗲𝘁

Bij het Leefstijlloket ligt de focus op het ondersteunen en het verbeteren van iemands ervaren Positieve Gezondheid (PG). Door de focussen op ervaren PG, leren mensen hun gezondheid beter te begrijpen, te focussen op wat voor hun belangrijk is en wordt het zelf-management vergroot.

Dit resulteert in meer veerkracht wat mensen in staat stelt om persoonlijke doelen op te stellen en om hiermee aan de slag te gaan. Het stellen en behalen van persoonlijke doelen leiden tot gedragsverandering en een stijging in subjectief welbevinden, kwaliteit van leven, zelfeffectiviteit en sociale participatie.

Deel dit bericht via:

Vorig bericht

Behandelovergewicht.nl vernieuwd: Samen Verder met het behandelen van overgewicht en obesitas

Volgend bericht

Hoe ondersteun je iemand bij wie overgewicht, somberheid en terugtrekgedrag samenkomen?

Partners

Het PON is een koepelorganisatie en werkt samen met haar partners aan een optimale aanpak van overgewicht en obesitas in Nederland en adviseert onder andere de overheid.